Asociace výrobců minerální izolace, z.s.


Navigace

Naše publikace

  • kniha: Akustick8 příčka mezi byty
  • kniha: Dřevostavby s minerální izolací
  • kniha: AVMI - správný krok k úsporám je zateplení
Nejlepší energie je ta,
kterou ušetříme.

Naše činnost / Tiskové zprávy


Nejmenší kontrolu nad účtem za topení mají dálkově vytápěné domácnosti, u nás je jich 40 procent 6. 10. 2017 Letošní topná sezona odstartovala a téměř 1,74 milionu dálkově vytápěných českých domácností začal naskakovat účet za vytápění. Jen každý pátý spotřebitel napojený na teplo z tepláren ví, kolik za vytápění ročně zaplatí.
Více...

Češi ve vedrech doma trpí, přehřívá se až polovina rodinných i bytových domů 1. 8. 2017 Když Česko zasáhnou tropická vedra, až polovina obytných budov se přehřívá, teplota v interiéru může vystoupat i na více než 30 stupňů Celsia.
Může za to nefunkční izolace plášťů a střech či špatný systém odvětrávání.
Nejhorší situace je přitom ve velkoměstech.
Více...

Fasádní minerální izolace za pět let „ztloustla“ o pětinu, přesto Češi potenciál úspor stále podceňují 8. 2. 2017 AVMI letos poprvé zveřejnila statistiky týkající se minerální izolace.
Za pět let vzrostla průměrná tloušťka prodané fasádní minerální vaty téměř o pětinu na 12,2 cm.
Díky inovacím ve výrobě se tepelněizolační schopnosti materiálu zlepšily o 7 procent.
Ačkoli spotřebitelé používají každým rokem tlustší minerální izolaci, do optimální tloušťky stále chybí několik centimetrů.
Více...

Požárů bylo loni v létě nejvíc za posledních 20 let, jedním z opatření jsou nové protipožární požadavky na zateplování 8. 8. 2016 Hasiči v roce 2015 vyjížděli k více než 20 tisícům požárů, při kterých zemřelo 115 lidí. Hmotné škody dosáhly přibližně 2,5 miliardy korun. Nejvíc přitom hoří v bytech a rodinných domech. I to je jeden z důvodů, proč od 1. srpna došlo ke zpřísnění požadavků na požární bezpečnost pro zateplení obytných budov. Hlavní příčinou vzniku požáru je lidská nedbalost.
Více...

V 86 procentech inzerátů chybí údaj o energetické náročnosti nebo je nahrazen nejhorší třídou G 8. 3. 2016 Pouze 14 procent inzerátů na pronájem obsahuje relevantní údaj o energetické náročnosti nabízené nemovitosti. V 59 procentech případů realitní kanceláře sice tento povinný údaj zveřejňují, ale uvádějí mimořádně nehospodárnou třídu G. Téměř ve třetině inzerátů informace chybí. Rozdíl v nákladech na energie mezi třídou A a G přitom může dosáhnout až 90 procent ročně, zásadní je technický stav budovy a kvalitní tepelná izolace.
Více...

Čechy doma obtěžuje hlavně hluk z ulice 12. 1. 2016
• 44 procent Čechů si stěžuje na pouliční rámus a v součtu 56 procent na hluk od sousedů.
• Nejvíce trpí obyvatelé budov, které jsou dvacet a více let staré a zatím neprošly renovací či rekonstrukcí.
• Hluk má na svědomí kromě řady chorob a psychických problémů také horší výsledky školáků.
• Nejhorší situace je v Praze a Středočeském kraji. Obranou je lepší odhlučnění bytu.

Více...

Většina domácností zatepluje bez dotace, až polovina rodinných domů v Česku je přitom zateplena špatně 29. 10. 2015 Státní dotace může pokrýt až 50 procent investice do zateplení, přesto ji využívá jen pětina českých domácností. Důsledkem je, že každý druhý rodinný dům je zateplený neodborně a trpí vadami, které významně snižují objem úspor, funkčnost nebo životnost tepelné izolace. Naopak díky dotacím roste počet efektivně zateplených domů o správné síle izolantu.
Více...

Zelené střechy se mohou stát spásou pro města 28. 8. 2015 Až 50 procent obytných budov se v létě přehřívá, horkem nejvíc trpí obyvatelé velkoměst. V tropických dnech stoupají teploty v interiéru bez klimatizace i na více než 30 stupňů a ve velkoměstech se kvůli efektu tepelných ostrovů vzduch neochladí ani v noci. Lidé se v horku potýkají se zdravotními obtížemi, sanitky vyjíždějí až dvakrát častěji.
Více...

Až 50 procent obytných budov se v létě přehřívá, horkem nejvíc trpí obyvatelé velkoměst 3. 7. 2015 V tropických dnech stoupají teploty v interiéru bez klimatizace i na více než 30 stupňů a ve velkoměstech se kvůli efektu tepelných ostrovů vzduch neochladí ani v noci. Lidé se v horku potýkají se zdravotními obtížemi, sanitky vyjíždějí až dvakrát častěji. Podle nové studie vědců Univerzity Karlovy vln veder v Česku v budoucnosti ještě přibude.
Více...

Rekonstrukce domu značí dobrou adresu, cenu bytů zvýší až o 15 procent a urychlí i případný prodej 8. 6. 2015 Z dlouhodobé analýzy realitního trhu vyplývá, že rekonstrukce bytových domů významně zvýší cenu jednotlivých bytů a urychlí jejich případný prodej. Zhodnocení jednotlivých bytových jednotek se pohybuje okolo 10 až 15 procent, navíc se výrazně zkracuje doba v případě prodeje. Naopak dlouhodobě neuspokojivý technický stav činí řadu tuzemských nemovitostí téměř neprodejnou nebo jen za zlomek možné ceny.
Více...

Přibývá klamavých reklam na „zázračné“ izolační materiály 20. 3. 2015 Nekalé praktiky nejčastěji představují klamavé srovnání s ostatními materiály, zneužívání odborné terminologie či vytváření dojmu, že konkurenční izolace představují zdravotní riziko. Záměna „samozhášivosti“ s „nehořlavostí“ může způsobit tragédii: samozhášivá fasáda shoří.
Více...

Školy, nemocnice i kanceláře trpí syndromem nezdravých budov 13. 10. 2014 Děti, senioři a pacienti se mohou potýkat s únavou, bolestmi hlavy a nevolností. Důvodem je nezdravé mikroklima, které v budovách často panuje. V létě se budovy přehřívají a v zimě se zase kvůli tepelným úsporám nevětrá.
Více...

Za zdražování tepla nemůžou úspory energie 1. 8. 2014 Teplárenské firmy vyhrožují, že kvůli zvyšování energetické účinnosti budou muset zdražit, a problém přenášejí na výrobce tepelných izolací
Více...

Energeticky úsporné byty nemusí být dražší, jen se je někteří developeři musí naučit stavět 28. 7. 2014 Stavební firmy a developeři zabývající se výstavbou energeticky úsporných budov se ohrazují proti vyjádření Ekospolu a Trigemy. Ti tvrdí, že nové standardy budov, které budou platit pro bytové domy za zhruba pět let, zdraží byty až o 15 procent. Energeticky úsporná budova přitom investičně dražší být nemusí, náklady na její provoz jsou však čtvrtinové a vnitřní prostředí v bytě zdravější.

Více...

Nová zelená úsporám zjednoduší administraci a poskytne více peněz na projekty 10. 7. 2014 Ministerstvo životního prostředí dnes upravilo podmínky programu Nová zelená úsporám. Dochází k navýšení příspěvku na projekt a ke zjednodušení podmínek. Šance pro budovy snahu o zvýšení přitažlivosti programu pro žadatele jednoznačně vítá. Zároveň považuje za důležité, že nedošlo k úpravě míry dotace a hlavních parametrů programu a je zachována jeho stabilita a předvídatelnost.
Více...

44 procent Čechů preferuje bydlení v novostavbě 25. 6. 2014 Důvodem je skutečnost, že novostavba je pro většinu spotřebitelů synonymem kvalitního bydlení s nízkými provozními náklady. Právě technický stav a energetická náročnost v současnosti patří vedle ceny a lokality k zásadním parametrům při výběru nemovitosti. Domácnosti totiž za bydlení utratí téměř pětinu svých příjmů a 29 procent z nich tyto výdaje vnímá jako značnou zátěž.
Více...

Polovina bytů v České republice přestává vyhovovat základním podmínkám pro bydlení 31. 3. 2014 Dva miliony bytových jednotek v Česku nevyhovují současným nárokům na bydlení z hlediska hygieny a bezpečnosti ani technickým normám. Domácnosti nejčastěji čelí problémům s vlhkostí a plísní, hlukem nebo rizikem požáru. Nejhorší situace je přitom na severu Čech a Moravy. Ohroženy jsou však nejen staré domy, ale také novostavby.
Více...

Analýza: Polovina rodinných domků je zateplena špatně, domácnosti kvůli tomu ročně přijdou o 750 milionů korun 17. 2. 2014 Zatepleno je u nás pouhých 200 tisíc bytových jednotek v rodinných domech, přitom polovina z nich je zateplena špatně. Majitelé rodinných domů na zateplování šetří, což se jim v konečném důsledku nevyplácí a mohou přijít až o polovinu možných úspor. Za vytápění špatně izolovaných domů tak Češi každoročně zaplatí až o tři čtvrtě miliardy korun víc, než by museli.
Více...

610 tisíc domácností si za teplo připlatí, často zbytečně 19. 12. 2013 Cena tepla v příštím roce opět vzroste. Zastaralé a nekvalitní teplovody prodražují domácnostem teplo až o 20 procent. Teplárny ztráty raději promítnou do cen dodávané energie, než by využily velký potenciál úspor skrytých v modernizaci rozvodů. Úspory energie přitom doporučuje i legislativa EU, která však není závazná. Tento stav by mohli čeští poslanci změnit.
Více...

Rusnok chce zrušit limity těžby pod falešnou záminkou. Jen renovace budov by přinesly Ústecku tisíce pracovních míst 22. 11. 2013 Premiér v demisi Jiří Rusnok během své včerejší návštěvy Mostecka uvedl, že limity těžby  hnědého uhlí jsou vyčpělé a nevyloučil, že se ještě pokusí o jejich zrušení.  Jde prý především o pracovní místa, která nelze jinde tak rychle vytvořit. Šance pro budovy v reakci na toto prohlášení upozorňuje, že jen v oblasti energeticky úsporných renovací budov lze v Ústeckém kraji vytvořit tisíce nových pracovních míst a to prakticky během jednoho roku.
Více...

Analýza: Tuzemské budovy rychle chátrají Tři čtvrtiny budov jsou nezateplené a polovina je starší 50 let, náklady na otop v nich strmě rostou 11. 11. 2013 Obyvatelé nezateplených domů a bytů riskují, že za energie časem utratí až pětinu svých příjmů. Nejkritičtější situace je v Karlovarském, Ústeckém, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Tam průměrné stáří domů přesahuje padesát let a lidé z ekonomických důvodů renovaci odkládají.
Více...

Investice do renovací budov mohou pomoci z krize. Strategii pro energeticky úsporné stavebnictví stát ale nemá 15. 8. 2013 Stavebnictví již pátým rokem klesá, za první pololetí tohoto roku hlásí meziroční propad o 12,7 %. Sektor, který zaměstnává téměř 400 000 lidí, táhne ke dnu nekoncepční přístup státu. Nedostatek zakázek vedoucí k prohlubování propadu české ekonomiky je v nemalé míře výsledkem výrazného omezení státních investic, které doprovází vyčkávání soukromých investorů. Řešením, jak z krize ven, výhodným pro stát i občany, je dlouhodobá a stabilní strategie na podporu energeticky úsporných renovací budov.
Více...

Nová zelená úsporám se žadatelům otevře už v pondělí 8. 8. 2013 Již v pondělí 12. srpna začne Státní fond životního prostředí přijímat žádosti do první výzvy Nové zelené úsporám. Program pomůže řadě domácností k energeticky úspornému bydlení a povzbudí českou ekonomiku. Přes tyto nesporné přínosy Šance pro budovy poukazuje na problémy, které přináší systém ministerských výzev v režimu stop-and-go.
Více...

Úspory v budovách versus dostavba Temelína: za třikrát méně peněz třikrát více pracovních míst 1. 8. 2013 Programy na podporu energeticky úsporných budov dokáží za 3x méně peněz zaměstnat až 3x více lidí než dostavba Temelína a to téměř ihned a výhradně v českých firmách napříč celou republikou. Energeticky úsporným renovacím budov by proto vrcholní představitelé státu měli věnovat minimálně stejnou –  ne-li větší – pozornost, než kterou věnují plánovaným novým blokům jaderné elektrárny.
Více...

Jak může nová vláda efektivně využít evropské fondy? 25. 7. 2013 Současná vláda, nezávisle na délce svého mandátu, musí pokročit s přípravou čerpání evropských fondů po roce 2014. Šance pro budovy připomíná, že na úspory energie v budovách lze efektivně využít 75 miliard korun. Tyto prostředky pomohou ekonomice, malému a střednímu podnikání a dostanou se rovnou ke  konkrétním institucím a lidem. Nehrozí tedy, že skončí v pochybných projektech.
Více...

Jak může nová vláda rozhýbat českou ekonomiku? Většími investicemi do Nové zelené úsporám 18. 7. 2013 Rusnokova vláda se musí soustředit na dofinancování Nové zelené úsporám, kde je navzdory velkému a rychlému růstovému efektu na českou ekonomiku zatím vyčleněna pouhá jedna miliarda korun. Dále by se měla zaměřit na efektivní využití evropských fondů k renovacím bytových domů i veřejných budov.
Více...

Korupce při návrhu státních norem ohrožuje bezpečnost spotřebitelů a nahrává nekalé konkurenci 25. 6. 2013 Nižší bezpečnost materiálů, zvyšování cen výrobků a mnohamilionové ztráty výrobců. To je důsledek neprůhledných a nekoncepčních změn státních norem, které jsou často psané až podezřele na míru některým soukromým subjektům. Upozorňují na to zkušenosti profesních asociací a protikorupční organizace Transparency International.
Více...

Nová zelená úsporám už má jasné podmínky. Kapacitu sektoru pokryje ale zatím jen z 10 procent 13. 6. 2013 Ministerstvo životního prostředí dnes vyhlásilo podmínky programu Nová zelená úsporám. Šance pro budovy vítá, že do energeticky úsporných domů půjde zatím 1 miliarda korun. Přesto se právě na nastavení tohoto programu ukazuje, že stát stále ještě nevytvořil dlouhodobou koncepci podpory energetických úspor v budovách a kapacitu sektoru využije nyní jen na 10 procent.
Více...

Energetické průkazy lze omezit až u třetiny budov. Bez matení zákazníků a rizika ztráty dotací 10. 6. 2013 Šance pro budovy s podporou energetické sekce Hospodářské komory představila dnes způsob, jak omezit administrativu spojenou s vydáváním průkazů energetické náročnosti a přitom neohrozit čerpání evropských dotací ani matoucím způsobem nezaměňovat průkazy s fakturami za energie.  Reaguje tak na návrh úpravy zákona o hospodaření energií z dílny ministra Kuby, o kterém bude již v tomto týdnu jednat sněmovna. Je navrženo jeho projednání ve zrychleném čtení.
Více...

Odkládání Nové zelené úsporám žene stavebnictví do větší krize 5. 6. 2013 Ministerstvo životního prostředí minulý týden znovu posunulo termín vyhlášení podmínek Nové zelené úsporám. Místo naděje na oživení českého stavebnictví se stává čekání na vyhlášení podmínek programu spíše hrozbou pro celé odvětví. Lidé s vidinou dotací odkládají stavby nových domů i investice do oprav a místo rozjezdu stavební sezóny hrozí odvětví ještě větší propad.
Více...

Ministr Kuba ohrožuje čerpání miliard z evropských fondů 13. 5. 2013 Školy, nemocnice i řada bytových domů v Česku by se měly dočkat energeticky úsporných renovací financovaných z evropských fondů v příštím programovém období. To ale ohrožuje pozměňovací návrh, který ministr Kuba přes poslance Dědiče a Bauera již načetl v parlamentu a který by vlastníkům nemovitostí umožnil prakticky ve všech případech nahradit průkazy energetické náročnosti při prodejích a nových pronájmech několika posledními vyúčtováními za energie.
Více...

Dokládání faktur za energie místo průkazů přináší rizika 16. 4. 2013 Dnešní návrh Ministerstva průmyslu a obchodu, který by vlastníkům nemovitostí umožnil prakticky ve všech případech nahradit průkazy energetické náročnosti  při prodejích a nových pronájmech posledními třemi ročními vyúčtováními za energie, má svá rizika. Průkazy energetické náročnosti slouží k objektivnímu porovnání nabízené nemovitosti, roční vyúčtování za energie tuto informaci však poskytnout nedokáží.
Více...

Začínají platit nové energetické průkazy domů. Téměř nulové budovy ale budou stát jen na papíře 29. 3. 2013 Nové průkazy energetické náročnosti platné i pro oblast prodeje a pronájmů nemovitostí jsou graficky přitažlivější a zejména přehlednější než průkazy původní. Téměř nulové budovy, které se budou muset v Česku stavět od roku 2020, budou však ve skutečnosti až dvakrát energeticky méně úsporné než již běžně dostupné pasivní domy. Vyplývá to z dlouho očekávané vyhlášky k novele zákona o hospodaření energií, která dnes vyšla ve Sbírce zákonů pod číslem 78/2013 Sb. a platit začíná už 1. dubna.
Více...

Polovině českých domácností může hrozit energetická chudoba 13. 3. 2013 Starším nezatepleným a nezrekonstruovaným budovám bude po roce 2020 hrozit demolice, protože se octnou na prahu životnosti. Nejvíce budou ohroženi senioři, jejichž důchody nemusí stačit na renovaci budov a platby za energie. Rodinné domy představují polovinu nezateplených bytových jednotek. Odborníci doporučují nastartovat „čtvrtý, energetický pilíř“ penzijní reformy.
Více...

Finance na Novou zelenou úsporám zajistíme, slíbila vláda 20. 2. 2013 Šance pro budovy vítá, že vláda dnes na svém zasedání schválila věcný záměr programu Nová zelená úsporám a potvrdila, že zajistí jeho financování i v případě výpadku výnosů z dražeb emisních povolenek. Podrobný způsob financování programu bude znovu diskutovat v březnu. Vhodný je návrh ministra životního prostředí, aby letošní alokaci alespoň do výše 1,5 miliardy korun dostal za úkol pokrýt ministr financí z rozpočtové rezervy. Ten by měl program uvítat, protože podpoří ekonomický růst a z daní se celá investice státu hned druhý rok do rozpočtu vrátí.
Více...

Návrh aktualizované Státní energetické koncepce: nevyužitá příležitost za 40 miliard korun ročně  5. 2. 2013 Návrh nové Státní energetické koncepce (SEK) nevěnuje dostatečnou pozornost spotřebě energie a nepočítá s řadou konkrétních opatření na zvýšení energetické účinnosti, které mohou povzbudit českou ekonomiku a na konci desetiletí ušetřit domácnostem a firmám řádově 40 miliard korun ročně. Místo toho se soustředí na hledání nových zdrojů, které by napájely energeticky enormně náročné české hospodářství. Vyplývá to z analýzy, kterou si nechala zpracovat iniciativa Šance pro budovy a dnes ji prezentovala na tiskovékonferenci v energeticky úsporné budově Základní školy Praha - Slivenec.
Více...

Nové průkazy na domy začnou platit až od dubna 13. 12. 2012 Povinnost opatřit budovy určené k prodeji, pronájmu nebo větší renovaci průkazem energetické náročnosti, začne fakticky platit až od dubna příštího roku, uvedl dnes na tiskové konferenci Šance pro budovy zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu.  Aktuální informace se veřejnost dozví z interaktivního webu www.prukaznadum.cz, který iniciativa právě spustila.
Více...

Řekne si Česko o 75 miliard z EU fondů na úspory v budovách? 22. 11. 2012 Dnes do Prahy přijíždí delegace Evropské komise jednat s českou vládou o principech pro čerpání strukturálních fondů v dalším programovém období 2014 až 2020 [1]. Zhruba 75 miliard z očekávaných více jak 500 miliard, které mohou do České republiky v dalších letech přitéct, by mohly být účelně využity v programu na energeticky úsporné renovace budov. Tato investice má oproti běžným rozpočtovým výdajům potenciál znásobit ekonomický růst Česka až šestkrát.
Více...

Potřebujeme energeticky efektivní svět, říká Mezinárodní energetická agentura 12. 11. 2012 Mezinárodní energetická agentura (IEA) dnes v Londýně zveřejnila svůj každoroční výhled světové energetiky. V minulosti se zaměřovala především na perspektivu jednotlivých zdrojů a globální trh s palivy. Letos však vyhodnotila energetickou efektivitu jako zcela zásadní trend, který bude mít dopad na světovou energetiku. Evropa může zvyšováním energetické efektivity zvýšit růst HDP o 1,1 %. Jde tedy jednoznačně o ekonomicky přínosnou strategii.
Více...

Vládou projednaná Státní energetická koncepce ignoruje úspory 8. 11. 2012 Vláda dnes projednala aktualizovanou verzi Státní energetické koncepce. Ta se soustředí na hledání nových zdrojů, které by napájely energeticky enormně náročné české hospodářství. Přitom téměř opomíjí trendy v oblasti snižování energetické náročnosti budov, průmyslu a dopravy, které budou mít zásadní dopad na množství spotřebované energie v budoucnu a nenabízí v této oblasti žádnou strategii.
Více...

Hledáme spolupracovníka na pozici v komunikační a organizační oblasti. 6. 11. 2012 AVMI hledá nového kolegu, který bude spolupracovat s Asociací na vytváření propagačních materiálů, bude připravovat tiskové zprávy, články do médií a komunikovat s nimi s cílem podporovat aplikace minerální izolace a její výhody.
Více...

Poslanci otevřeli cestu Zelené úsporám II 26. 9. 2012 Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválila rozdělení výnosů z prodeje emisních povolenek. Cena povolenek na trhu se mění, ale ve hře je odhadem 50 až 110 miliard korun. Poslanci potvrdili, že polovina těchto peněz půjde do státní kasy, další část teplárnám a zpracovatelskému průmyslu a pouze asi jedna třetina Státnímu fondu životního prostředí. Ta by měla jít na podporu energeticky úsporných staveb a renovací domů.
Více...

Poslanci podpořili úsporné budovy 19. 9. 2012 Poslanecká sněmovna dnes potřebnou absolutní většinou 105 hlasů schválila vetovanou novelu zákona o hospodaření energií. Už od 1. 1. 2013 bude tak přibývat energeticky úsporných budov a zákazníci získají důležitý údaj o očekávané energetické náročnosti nemovitosti, kterou si budou chtít koupit nebo nově pronajmout.
Více...

Odborníci varují před klamavou reklamou na „zázračné“ zateplení budov 17. 9. 2012 Asociace výrobců minerální izolace varuje před neseriózními podnikateli nabízejícími zázračné zateplovací technologie, které stavbu prodraží, ale nezateplí. Jde o reflexní fólie, například Lupotherm, které nedosahují avizovaných „zázračných“ parametrů, a jsou přitom velmi drahé. Množství klamavé reklamy přibude v okamžiku, kdy vstoupí v platnost zákonná povinnost používaní energetických štítků u všech budov. Spotřebitelé musí být obezřetnější.
Více...

Nová Státní energetická koncepce podporuje otesánka 11. 9. 2012 Vláda bude zítra jednat o aktualizované verzi Státní energetické koncepce. Dokument z dílny ministra průmyslu a obchodu Kuby podceňuje trendy v oblasti snižování energetické náročnosti budov, průmyslu a dopravy, které budou mít zásadní dopad na množství spotřebované energie v budoucnu. Místo toho se soustředí na hledání nových zdrojů, které by napájely energeticky enormně náročné české hospodářství. Jinými slovy: Česká ekonomika je nezdravě obézní a neefektivní. Nová státní energetická koncepce vymýšlí, jak otesánka uživit, místo toho, aby naordinovala ozdravnou kůru.
Více...

Jak ušetřit? Nová legislativa přinese desetitisícové úspory za energie 21. 7. 2012 Před několika hodinami prošel 3. čtením v Poslanecké sněmovně zákon implementující směrnici EU o energetické náročnosti budov. Jeho hlavním cílem je několikanásobné snížení spotřeby energie na vytápění budov oproti dnešku a úspory pro domácnosti v řádu desetitisíc korun ročně. Co vše zákon přináší a jaké změny nás čekají?
Více...

Směrnice o energetické účinnosti – prorůstové opatření pro Českou republiku 15. 6. 2012 Směrnice o energetické účinnosti, kterou včera (14. 6. 2012) schválila Evropská komise, Parlament a Rada, přinese kromě úspor energie v domácnostech, ve veřejném sektoru, průmyslu a jiných oblastech zejména nová pracovní místa a pomůže malým a středním podnikům v regionech.
Více...

Nulové budovy? Byznys je připraven a očekává podporu státu 21. 2. 2012 Podle studie, kterou pro Asociaci výrobců minerální izolace (AVMI) zpracovala společnost CEEC Research, jsou investoři a realizátoři staveb informováni o zpřísňujících se požadavcích na energetickou náročnost budov a jsou rozhodnuti se na změny připravit sami nebo využít profesní komory. Zároveň ale očekávají, že stát zavede podpůrné finanční mechanismy a pomůže tak lidem s realizací energeticky efektivních opatření.
Více...

Asociace výrobců minerální izolace: výnosy z emisních povolenek musí jít za domácnostmi 10. 10. 2011 Asociace výrobců minerální izolace (AVMI) se zasazuje o to, aby vláda investovala výnosy z emisních povolenek po roce 2013 do úspor energie v budovách. Tato opatření zlepšují kvalitu životního prostředí, snižují závislost země na fosilních palivech, ale hlavně vytváří pracovní místa a v době krize pomáhají rozhýbat ekonomiku.
Více...

Zelená úsporám: Asociace výrobců minerální izolace vítá dnešní rozhodnutí, program by však měl i dále pokračovat 20. 4. 2011 Asociace výrobců minerální izolace (AVMI), která reprezentuje 90 % trhu s minerální izolací, vítá dnešní informace pana ministra Tomáše Chalupy o dalším postupu vyplacení prostředků z programu Zelená úsporám. Zároveň AVMI společně s ostatními profesními organizacemi ministra vyzvala, aby zahájil další kroky k otevření programu v co nejbližším období. Z dosavadních výsledků vyplývá, že program přispívá nejen ke snižování emisí CO2 a úspoře energií, ale rovněž k podpoře české ekonomiky.
Více...

Zateplování roste i přes výrazný celkový pokles stavebnictví 24. 3. 2011 Dle údajů Českého statistického úřadu pokleslo stavebnictví v roce 2010 o přibližně 8 %. I přesto však rostl zájem o zateplování domů a bytů. Podle členů Asociace výrobců minerální izolace je důvodem vyšších prodejů izolací především zvyšující se zájem o úsporu energií, větší vzdělanost veřejnosti v této oblasti, ale také nárůst tlouštěk používaných izolací a větší možnost výběru vhodného materiálu.
Více...

Trendem zateplování jsou minerální izolace 3. 3. 2011 Přibližně 40 % energie v České republice spotřebují budovy, a to především kvůli vytápění. Značnou část je přitom možné jednoduše ušetřit kvalitním zateplením. Trendem v této oblasti se stává minerální izolace, mezi jejíž jedinečné výhody patří například nehořlavost, výborné pohlcování zvuku, paropropustnost i vynikající tepelně izolační vlastnosti. Díky neorganickému původu se navíc nemusíte bát plísní, hub nebo bakterií.
Více...

I přes pokles stavebnictví jsou prodeje minerálních izolací stabilní 3. 3. 2011 Minerální izolace se používají jak pro renovaci starých bytů, bytových či rodinných domů, tak pro novostavby. Přes pokles trhu stavebnictví se udržely v loňském roce prodeje minerálních izolací na přibližně stejné úrovni jako v předešlém období. V roce 2009 činil obrat členů Asociace výrobců minerální izolace přibližně 4 miliardy Kč. V letošním roce očekává asociace zvýšení počtu renovací bytů a domů, zejména pak těch, které opravami ještě neprošly.
Více...